Nebojte se pylonů 2022 – DOBOJOVÁNO

Máme za sebou poslední soutěžní akci roku 2022. Navázali jsme na tradici našich předchůdců a uspodářali pylonové závody pro širokou veřejnost. Naše akce nesla název „Pylon Open Air“ respektive „Nebojte se pylonů“ pracovně též nazývané „Náborovka“. Závod se uskutečnil 24. září 2022 na neslavnějším pylonářském letišti Mělník Hořín.

V sobotu se od časného rána začali sjíždět na hořínské letiště zájemci o pylonové létání. Podle předběžných registrací ze stránky Nebojte se pylonů se dalo očekávat dvacet účastníků, což je skvělé číslo převyšující počet současných aktivních pilotů. Téměř nikdo neodřekl a sešlo se celkem 18 účastníků.

Začalo se trochu pozvolněji, protože bylo nutné všem vysvětlit principy a pravidla pylonového létání včetně pochopení základních pravidel a signalizací. Následovalo několik ukázek závodích strojů F3D, F3E, F3T a pak už se začalo naplno závodit. Průběh samotného závodu popisovat nebudeme, to by asi lépe popsali samotní soutěžící (uvítáme jejich pocity v komentářích).

Výsledky

Fotogalerie

11 komentářů

 1. Děkuji všem organizátorům za tuto akci. Velmi oceňuji vaši vstřícnost, ochotu poradit a pomáhat. Moc jsem si to užil. Létání bylo nádherné a adrenalin se pumpoval do žil. Škoda, že se nepovedlo víc kol, ale i tak to bylo super.
  Kdybyste ještě někdy něco podobného organizovali, tak bych se znovu rád účastnil. Zážitek to byl fantastický.
  Ještě jednou děkuji.

 2. Děkuju za výborný zážitek a možnost vyzkoušet si něco k čemu jsem měl od mládí vždy velký respekt!
  Parádní organizace!👍
  Lukáš

 3. Ahoj pylonáři,
  musim říct,že to byla nečekaně příjemná akce. Super počasí,prima lidi a dobrý pívo a buřty. Špičková organizace a hezké fotky a zvlášť videa toho červeného super letadla. Čí to asitak může být? Díky a mějte se,rád zase někdy přijedu. Dycky Podolanka! Honza Jindra

 4. Moc děkuji organizátorům za příjemný a inspirativní den. Ideální počasí a všichni příjemní se snahou pomoc a poradit. Doufám, že hlavně mladá generace se inspirovala a motivovala k tréninku na budoucí mistry světa v Pylonu.

  • DAVE… jsem rád,že jsi to zkusil a když se v blízké budoucnosti rozhodneš do toho jít tak určitě nebudeš litovat !!! Jestli si myslíš,že jsi na to starý tak věřím,že juniora by to chytnout mohlo 🙂 Škoda,že byl v řecku….
   Zázemí a podmínky na to přeci máme…

   • Kamile, budu trénovat a uvidíme zda se posunu. Kluka to chytlo včera a dnes měl prvních 7 ostrých startu (5-ti kol) na trati. Musel jsem měřit čas a s Xenem byl už lepší jak já ve třetím kole někde pod 80s.

 5. Krásná sobota s touhle partou kamarádů !!! Všem dík ,organizátorům i závodníkům a už se těším na další Vaší soutěž Petr Kryštof

 6. Moc děkuji organizátorům za skvělou akci, přátelskou atmosféru a hlavně zajímavou formu propagace této speciální soutěžní kategorie. Syn Lukáš už hledá jak zrychlit svůj stroj a samozřejmě by si rád pořídil nějaký speciál:-)

  • Zdravím pane Doubrava,Kontaktoval mě Váš kolega od pylonů K. Vydra,. Koukněte na modelbazar.cz
   Včera jsem tam dal Nového pylona komplet osazeno,,Jolt“ není to na časy 58sec ale 62 by s ním synátor mohl dávat…je to levná alternativa :-). Mějte se fajn. T. Adamek

  • Zdravím pane Doubrava,Kontaktoval mě Váš kolega od pylonů K. Vydra,. Koukněte na modelbazar.cz
   Včera jsem tam dal Nového pylona komplet osazeno,,Jolt“ není to na časy 58sec ale 62 by s ním synátor mohl dávat…je to levná alternativa :-). Mějte se fajn. T. Adamek můj tel.:605 899 889

1 trackback / pingback

 1. Nebojte se pylonů 2022 – AMC Blatná, modelářský klub p.s.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*